بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم Hoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Çarş. Ara. 31, 1969
Mesaj Sayınız: 0

Yeni Elbise Giyildiğinde Okunacak Dua

muhammed
    muhammed
    Gizli-Ilimler Yöneticisi
    Gizli-Ilimler Yöneticisi

Memleket : Adana

Yeni Elbise Giyildiğinde Okunacak Dua Empty Yeni Elbise Giyildiğinde Okunacak Dua

Mesaj tarafından muhammed Paz Şub. 06, 2011 10:15 am

46 - Ebu Said el-Hudri radıyallahu anh diyor ki: "Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem yeni bir elbise giydiği zaman sarık, yahut gömlek veyahut aba olsun adını söyler ve:

Allahümme lekelhamdü ente kesevtenihi, es'elüke hayrehu vehayra masunia lehu ve euzu bike min şerrihi ve şerri masunia leh

Allah'ım, sana hamd olsun, bunu bana sen giydirdin. Senden buunun hayrını ve ne için yapıldı ise onun da hayrını diler ve onun şerrinden ve ne için yapıldı ise onun da şerrinden sana sığınırım, derdi."

Hasen hadistir. Ebu Davud, Libas, 4020; Tirmizi, Libas, 1767.

47 - Hz. Ömer radıyallahu anhden: Resulullah sallallahu aleyhi ve sellernden şöyle dediğini işittim:

"Kim yeni bir elbise giyer de:

Elhamdülillahillezi kesani maüvari bihi avreti ve etecemmele bihi fihayati

Avret yerimi örteceğim ve hayatımda onunla süsleneceğim bu elbiseyi bana giydiren Allah' a hamd olsun der ve eski elbiseyi sadaka ederse, Allah'ın hıfz ve himayesinde olur. Hayatta ve ölü iken Allah onu kötü gözlerden korur."

Forum Saati Cuma Mayıs 10, 2024 8:32 am